14 Ekim 2015 Çarşamba

Leslie Sansone Videoları Her Gün Yapılabılır Mi?

Leslie Sansone çok bilinen, birçoğumuzun da uyguladığı bir program. İçinde yok yok diyebiliriz. Kardiovasküler sistemi canlandıran yürüyüş ve diğer hareketler, kuvvet egzersizleri, bantlı ve ağırlıkla yapılan üst vücut egzersizleri v.s. Programı tanımayanlar haftanın kaç günü yapılacağı konusunda kararsız kalabilirler. Tabii bu leslie sansone benzeri diğer programlar için de geçerli tek bir örneği ele almamız diğerlerini de kullanırken işimizi kolaylaştıracaktır.
Leslie`nin çok çeşitli videoları olduğu için bunları gruplara ayırarak ele almak lazım.
Kardio olan videoları her gün yapılabilir. Sağlıklı bir insanın her gün 10,000 adım kadar yürümesi gerektiğini düşünürsek dışarıda bu sayıyı tamamlayamıyorsak evde yürüyüş videoları ile yapmamızın bir sakıncası yok. Ancak bu normal tempoda olan kardio videoları için geçerli. Leslie`nin bu videolarına örnek verecek olursak walk your belly flat, 3 fast miles, 4 fast miles, 5 fast miles, exercise tv de bulunan 2 ve 3 millik videoları her gün yapılabilir. Color miles serisinden yellow, red, green ve purple mile olanlar da her gün yapılabilecek tempoda.
                                      Bildergebnis für leslie sansone
Kuvvet egzersizleri, yani kaslarımızı çalıştıran, ağırlık ya da bant yardımıyla yaptığımız egzersizleri sağlığımız için yapıyorsak haftada 2 gün yeterli. Yok eğer belli bir amaca göre yapacaksak kaslara bir dinlenme süresi tanımamız gerekiyor. Bir gün yapıp bir gün dinlenmek bu durumda yeterli oluyor. Bu hedefe yönelik olan videolara örnekler 3 miles strong, 3 really big miles, 5 really big miles, firm olabilir.
Bir de Leslie`nin hiit kardio dediğimiz yüksek tempolu videoları var. Kalp sağlığımız açısından uzmanlar hiit kardioyu haftada 3 kereden fazla önermiyor. Buna örnek vermemiz gerekirse Radio hits( ya da radio remix), party songs, power 4 miles, blue mile videolarını örnek verebiliriz.
Videolar hakkında detaylı sorularınız varsa bu yazımın altına yorum olarak ekleyebilirsiniz.

2 yorum:

  1. Ben bu kadar incelemeyi tek başıma yapmazdım. Seni bulduğum iyi oldu. Bu videolara nerden başlamam gerektiğini daha iyi anlıyorum.Sevgiler...

    YanıtlaSil
  2. Ben sizler icin de kendim icin de arastiriyorum. Leslie gercekten her zaman her yasta her durumda yapilabilecek keyifli bir calisma. Ama tabii yaptigimiz sporu da bilincli yapinca daha cok fayda veriyor.

    YanıtlaSil

Yorum Kuralları
1 - Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz
2 - Yazım ve dil bilgisi konusundaki hassasiyetinizi yorumlarınızda da gösteriniz.
3 - Her zaman nazik bir üslup kullanmaya özen gösteriniz.
4 - Yukarıdaki kurallardan herhangi birine uymamanız durumunda,
site sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.