3d Microblading Kaş Nedir?

 

 Güzelliğine düşkün, kendine bakmayı seven ve trendleri takip eden kadınların pek çoğunun gündeminde şu sıralar 3d Microblading kaş uygulamaları var. Peki, çoğu kişinin merak edip araştırdığı 3d microblading kaş nedir?

 

Yüzümüze, bakışlarımıza estetik bir görünüm kazandırırken, sağlık açısından da gözlerin üstten korunmasına yardımcı olan kaşlarımızın bakımı artık gelişen teknoloji ve yepyeni yöntemler ile çok daha kolay ve çok daha estetik bir hale bürünmüştür. Söz konusu bu yöntemlerin son yıllarda en popüler olanı ise 3d Microblading kaş uygulamasıdır.


3d Microblading Kaş Nedir?

 

3d Microblading Kaş Özellikleri

 

Kıl tekniği olarak da bilinen bir kaş yoğunlaştırma işlemi olan 3d Microblading kıl tekniği kaş uygulaması ile ilgili akıllarda pek çok soru bulunmaktadır.

 

3d Microblading uygulamasının kalıcılığı ne kadardır? 3d Microblading ile bildiğimiz kalıcı makyaj uygulamalarının farkları nelerdir? Microblading 3d kıl tekniğinin cildimize herhangi bir zararı var mıdır? 3d kıl tekniği olarak bilinen bu uygulama ile hayalimdeki kaşlara kavuşabilir miyim? Şimdi bu sorulara kısaca yanıtlar arayarak yazımıza devam edelim.

 

Microblading 3d Kıl Tekniği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

Microblading 3d kıl tekniğinin amacı seyrek ya da dökülmekte olan kaşların doğal görünümü bozulmadan daha dolgun bir görünüme sahip olmalarıdır. Genel hatlarıyla bakıldığında bu yöntemin uygulanış şekli; dövmeden farklı olarak kaşın bulunduğu alanın içini boyamak yerine özel olarak üretilen microblading kalemi ile kaş bölgesine tek tek çizgiler atılarak bölgeye gerçek kaş görünümü verme şeklindedir.

 

Microblading kaş tasarımı uygulamasını cazip kılan noktalardan birisi uygulamanın uzun süre kalıcılığını koruyabilmesidir. Microblading 3d kıl tekniği bazı önemli hususlara dikkat edilmesi halinde 3 yıla kadar kalıcılığını koruyabilmektedir. Uygulama gerçekleştirilen bölgenin güneş ışınlarından korunamaması, uzun süreli güneşlenmek veya sık bir şekilde solaryuma girmek uygulamanın ömrünü azaltan birkaç unsur arasındadır.

 

Gelelim 3d microblading kaş uygulamasının nerelerde yaptırıldığı konusuna. Trend hale gelmesi nedeniyle günümüzde pek çok güzellik merkezinde bu uygulamayı yaptırmak mümkündür. Ancak bilinçli bir birey olmanın getirisi olarak bu yöntemi yaptıracağınız yer ya da kişiyle ilgili olarak sertifika ve lisanslarla ilgili mutlaka iyi bir araştırma yapmanızı öneririz.

Microblading Fiyatı Nedir yazım da ilginizi çekebilir.

Yorum Gönder

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

Daha yeni Daha eski

Ads

Ads