12 Temmuz 2018 Perşembe

Tatilde Kilo Almayalım - Derya Öneriyor

yaz tatili

Yaz günleri tatile çıkış oranının en çok arttığı zamanlar. Malum tatilde insan tüm yılın stresinden kurtulup rahatlıyor. Bu rahatlama yediklerimize de yansıyor. Hal böyle olunca tatilimizin sonuna kadar birkaç kilo alıp eve dönmemiz kaçınılmaz oluyor. Tabii ki tatilimizin tadını çıkarıp, keyifli zaman geçirmek en doğal hakkımız ; ama birkaç şeye dikkat ederek zararı en aza indirebiliriz :)

1) Sınırlarınızı bilin

Tatilde olsanız ve normalden daha fazla yeme hakkınız olduğunuzu düşünseniz bile, sınırlarınız olduğunu unutmayın. Özellikle herşey dahil tatile gidenler ortada olan tüm yemekleri yemezlerse paraları boşa gidecek hissiyle hareket ediyorlar. Herşey dahil demek, tüm büfedekileri siz tüketeceksiniz demek değil. Her insanın bir doyma noktası var. Ne yazık ki bu tarz tatillerde illa zorla da olsa fazladan yiyeceğim diye uğraşıp sonra da mide fesatı geçiren çok insan oluyor.2) Bol sıvı alın

Özellikle yaz tatilinde ve sıcak bir yerdeyseniz, zaten yapabileceğiniz en iyi şey bol bol su içmek. Şekerli içeceklerden mümkün olduğu kadar uzak durun

3) C vitamini tüketin

Eğer tatilde alkol alacaksanız mutlaka sofranızda C vitaminli gıdalar olsun. Limonlu bir bardak su bile iş görür.

4) Aktif Kalmaya Çalışın

Tabii ki herkesin tatil anlayışı farklı oluyor, ama doğada hareket edebileceğiniz veya yüzme imkanınız olan bir tatil yapıyorsanız bu fırsatı formda kalmak için değerlendirebilirsiniz. Tabii ki sadece hamakta uzanıp yatmak da tamamen sizin seçiminiz, tatil sizin keyif sizin :)

Ufak tefek birkaç noktaya dikkat ederek tatilden fazla kilomuz olmadan dönmeyi başarabiliriz. Bunun dışında yapmamız gereken en önemli şey tabii ki tatilin tadını çıkarmak ve yılın geri kalanı için enerji depolamak. Herkese mutlu tatiller !!!


11 yorum:

 1. Geçen yaz hem yazlıkta hem HD tatilde aldığım kiloları bir yılda ancak vermiş biri olarak bu yıl çok kararlıyım.Bir kere oda kahvaltı bir otel seçtik artı yazlıkta kesin az yiycem:))Öyle buranın ekmekleri çok güzel, aman herzaman mı yiyoruz moduna girmiycem..
  Çok yararl bir paylaşım , sevgiler..

  YanıtlaSil
 2. Ah, tatilde olsam hep. Çalışmaktan, ikide birde aşağı yukarı in çıktan yesem de kilo verip, aslında hep olmuş olduğum kilosuz halime dönüveriyorum. Ankara'daki oturganlık yapıyor her şeyi :)))))

  YanıtlaSil
 3. benim özellikle bol sıvı olayına dikkat etmem lazım :)

  YanıtlaSil
 4. herşey dahile gidiliyorsa kilo almadan çıkmak imkansız oluyor sanırım .-))))

  YanıtlaSil
 5. eğer tatilde bol bol yüzeceksem yemek konusunda biraz daha esnek olsam da , tatilde .ok yiyen biri değilim sanırsam ... evimin yemeğini ararım her yerde....

  YanıtlaSil
 6. Yazın daha bir tempomuz yükseliyor sanki. Yesek de yakabiliyoruz gibi düşünüyorum ben. Ama yine de dikkat etmemiz gereken şeyle var senin de bahsettiğin gibi Derya. Faydalı hatırlatmaların için çok teşekkürler. Sevgiler.

  YanıtlaSil
 7. Excellent post (as always)!Thank you very much :)

  YanıtlaSil
 8. Böbrek Taşı olan birisi olarak günde artık 2 litreye kadar su içiyorum neredeyse, yemek konusunda maalesef kilo alamıyorum bünyem almıyor galiba ne kadar yesem de

  YanıtlaSil
 9. geçen hafta Hatay'a gittim amaaaan haftaya bunları yiyemicem nasılsa deyip ne var ne yoksa hepsinden yedim, Allah affetsin :)

  YanıtlaSil
 10. Bu yaz eskiye oranla daha dikkatliydim, dönünce daha da önem verdim :)

  YanıtlaSil
 11. Ben çoğunluğun aksine tatilde kilo veriyorum. Benim için tatil sahilde yatmak değil yeni yerler keşfetmek :))

  YanıtlaSil

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Start typing and press Enter to search