Motivasyon-Her Kadın Güzeldir

her kadın güzeldir

Hepimiz sıklıkla kusurlarımızı görmeye eğilimliyiz ve bunları buldukça da düzeltmeye çalışıyoruz. Kimbilir estetik amelyatların bu kadar yaygın olmasının altında bu kusursuz güzelliğe ulaşma arzusu vardır. Bacağımızı düzeltiriz, kolumuzdan şikayetçi oluruz, onu düzeltiriz kırışıklarımıza takarız. Bunun hiç sonu gelmez. Aslında işe öncelikle kendimizi sevmekle başlamalıyız. İnsan olarak dış görünüşümüzün dışında da değerlerimiz olduğunun farkına varmalı ve kendimizi geliştirmeye çalışmalıyız. Dış görünüş mükemmel bile olsa yıllar geçtikçe herşey değişir, ancak edindiğimiz bilgi ve deneyimleri değişen zaman bile elimizden alamaz.
Sporu ve diyetleri mutlak kusursuz güzellik adına değil de, öncelikle sağlıklı olabilmek adına yapmalıyız. Zaten biz düzenli spor yaptıkça ve dengeli beslendikçe edindiğimiz sağlığın dışa yansıması da olacaktır mutlaka. Sabah akşam sigara içen bir insanla, içmeyenin cildi ve sağlığı bir mi mesela? Veya aşırı yağlı ve sağlıksız karbonhidrat tüketen insanın dış görünüşü ve sağlığı bir olabilir mi kendine dikkat eden, sağlıklı seçimlere ağırlık veren insanlarla? Zaten çok zayıf olduğu halde 0 bedene ulaşmaya çalışıp benden spor programı isteyen ve geri çevirdiğim için kızan takibi bırakan o kadar çok insan oldu ki bugüne kadar... Ama illa beni sevsin takip etsin diye ben bile bile o insana zararlı tavsiyelerde nasıl bulunabilirim? Bunu yapan o kadar çok insan var ki internet ortamında bir de utanmadan para alıyorlar insanlardan. Biliyorum bu noktalara daha önce de değindim ama yeri geldikçe bahsetmek istiyorum. Bir kaç kişiyi bile bilinçlendirebilsem, mutlu olacağım. Keşke toplum da, özellikle genç insanların üzerinde bu yoğun baskıyı kurmasa. Zaman zaman arkadaşlar arasında bile dışlanmalar olabiliyor bu yüzden. 
Biz önce sağlık diyelim, güzellik nasıl olsa sağlıklı olmanın verdiği ışıltıdır. Sevgiyle kalın, sağlıklı kalın. 

28 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. İnsanoğlu zaaflarından kurtulmalı öncelikle...ya zaaflarının kölesi ya da zaaflarının efendisi olacaz... tercih bizim elimizde. ve çok çok doğru demişsiniz.. Herşey kendini sevmekle başlar..Çok güzel post. Yüreğinize sağlık :)

  YanıtlaSil
 2. Ne kadar güzel bir yazı olmuş Derya eline, yüreğine sağlık. Durum gittikçe vahimleşiyor aklı selim insanlar olmamız lazım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Özellikle biz anne bloggerlarin bu konuda sorumluluk alip sagliksiz konulara yer vermememiz gerekli.

   Sil
 3. Keşke sağlıklı olabilmek adına zayıf kalmaya çalışsalar. Kilo sağlığımızı tehdit eden en önemli unsur. Güzellik değilde sağlık için dikkat etsek olacak zaten. Doğru yoldasın. Destekliyorum Derya :)

  YanıtlaSil
 4. Spora çok vakit ayıramamış olsam da; elimden geldiğince yürüyorum. Sağlık için gerekli.

  YanıtlaSil
 5. Aaa, inanmıyorum yaaa, ne kadar ayıp. Sen onların iyiliklerini istemişsin, onlar senden yüz çevirmiş. Onların kaybı Derya'cığım hiç canını sıkma. Ben hep şunu derim, ben kimsenin hoşuna gitmek için yazmıyorum, yalakalık beklemesin kimse benden, tamam çoğunluğa 'canım, cim' li hitap ediyorum ama çoğundan 20 - 30 yaş büyüğüm, o yüzden, yoksa yalakalık olsun diye değil, bir akp'yi övsünler bak ne oluyor:)))boşver yaaaa, giden gitsin, kalan sağlar bizimdir. :)

  Eline sağlık.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Üzücü olan istedikleri yaniti alamayinca arayip en sagliksiz tavsiye veren insanlari buluyorlar. Anne olarak üzülüyorrum.

   Sil
 6. İnsan boş kaldıkça kendine sarıyor, kendiyle uğraşıyor. Benimsemiş olduğunuz çizgi çok güzel, yazınızı da hak vererek okudum. Sevgiler :)

  YanıtlaSil
 7. O sıfır beden olmak isteyenler mutlaka psikolojik destek almalı.Çünkü sıfır beden olsa bile mutlu olamayacak maalesef :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklisin canim ama insan o durumda rahatsizliginin farkinda olmuyor.

   Sil
 8. O natal já bate a nossa porta.
  O que teria sobrado do meu dinheiro,
  talvez dê para uma Long Neck e um
  punhado de tremoços. Para cada golada
  uma semente enquanto lembro de você
  que tanto gosto e quero bem.

  Feliz Natal.

  Estou seguindo o seu Blog.

  silvioafonso

  .

  YanıtlaSil
 9. Zaten çok zayıf olduğu halde 0 bedene inmeye çalışmak bir nevi hastalıktır sanıyorum, destek vermemekle iyi ediyorsun. İnsan popülarite uğruna bütün prensiplerini, bütün değerlerini yıkıp geçmemeli. Kilo vermek isteyen insanlara kandırık umutlar veren biri olmamanı takdir ediyorum, bu benim de dikkat ettiğim bir konu.

  YanıtlaSil
 10. Ne kadar güzel düşünmüş ve yazmışsın Deryacım. Kendimizle barışık olamıyoruz bir türlü ama seçimlerimizden de asla vazgeçmiyoruz...

  YanıtlaSil
 11. Love the post ehehe
  i followed your blog, can you please follow mine back???
  pimentamaisdoce.blogspot.pt
  kisses <3

  YanıtlaSil
 12. Kesinlikle en önemlisi sağlık, Allah herkese yakışanı veriyor

  YanıtlaSil
 13. Spor spor spor herşeyin başında geliyor canım, başta sağlığımız için çok önemli. Üzülme bolver bencede onlar kaybetmiş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Spor candir hem saglikli hem fit olmak adina 😊

   Sil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads