Aylin' in Hikayesi

Sevgili Aylin de instagramda tanıştığım kilo verip forma girmeyi çelik gibi bir disiplin ve azimle başarmış genç bir öğretmen. İki doğum yapıp diastasis recti, yani karın kaslarında açıklık problemi yaşamayan şanslı annelerden. Bol bol mekik çekebilmesi bu yüzden. Bloğuma konuk olduğu için tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Gelin hikayesini kendi kaleminden okuyalım:

30 yılımı genetik olarak şişmanım aldatmacasıyla geçirdim. Kat kat olan göbeğimi sürekli yandan asmalı çantalar, yastıklar yardımıyla gizlemeye çalıştım. Kıyafet alırkenki ölçütüm güzellik değil, zayıf gösterip göstermediğiydi. Kilo verme girişimlerim hep sonuçsuz kalmış, dietisyen girişimlerim ise 5-6 kilo verişlerimden sonra hep şımarma güdüsüyle sekteye uğramış ve verdiğim kilolar tekrar vücudumun belirli yerlerine geri gelip yerleşmişlerdi. Gençliğimi hep kilolu geçirdim. Hep kilo takıntılı, üstüne üstlük 2 sezeryan doğumla vücudum iyice bozulmuştu. Yakışıklı ve fit eşimin yanında hep kendimi kötü hisseden ben artık bu işe bir dur deme vaktinin geldiğini anlamış olacak ki, instagramda realde tanıdığım kimseyi eklemediğim, yalnızca benim gibi olanlarla konuşup dertleşebileceğim bir hesap açtım @30unda.fit.aylin adında. Bu hesap beni diet ve spor anlamında güdüleyen tek şey oldu .

 Kilo kontrolümü bu instagram hesabıyla sağladım. Nasıl beslendiğime gelince; Karatay Hoca' nın mantığında iki ana öğün beslendim ve ömrüm boyunca üç ana öğünün vücuda hamallık yaptırdığını düşünenlerdenim.

 Ekmek hayatımda hiç yok. 2 bazen 3 ara öğün yapıyorum. Bir tanesi kesinlikle Türk kahvesi oluyor. Diyetim boyunca haftada bir kez kesinlikle detox yaptım. Fazla kaçırdığım günler umutsuzluğa düşmedim. Benim için her gün Pazartesi deyip bir sonraki gün dietime kaldığım yerden devam ettim. Haftalık hedefler koydum kendime. Ve tabiri caizse ölümüne yürüdüm. Vücudumun kaldırabildiği ve benim de yaparken zevk aldığım iki sporla vücudumu şekle sokmayı başardım. Günde 7-10 km arası yürüyüş yaptım. Pazartesi 5, Salı 6, Çarşamba 7, Perşembe 8, Cuma 9, Cumartesi 10 km yürüyüş yaptım. İki çocuğum gün içinde bana spor fırsatı vermediği için hergün saati 5e kurup onlar uyanana kadar koşu bandında yürüdüm. Hergün 250-500 yarım mekik çektim (Tabii başlangıçta 100 mekik bile zor çekiyordum) sahip olduğum dumbellarla. Ve kendi yöntemlerimle birçok arkadaşıma ışık ve motivasyon oldum. Kilo veririm ama bacaklarım incelmez, göbeğim dümdüz olmaz demeyin. Kadın isterse herşeyi yapar unutmayın. Ben, biri 3 diğeri 2 yaşında iki çocuğumla spora ve diete zaman ayırabildiysem herkes yapar. İnanın fit bir vücuda sahip olmanın, bir kot bir tişört ve bir ince topukla da şık olunabileceğinin farkına 10 yıl önce varsaydım 20li yaşlarımı daha kaprissiz ve daha eğlenceli geçirebilirdim. Sevgiyle ve sağlıkla kalın. Vücudunuzu sevin, ona bir çöplük gibi davranmayın çünkü sizi hiç bırakmayacak tek yegane giysiniz vücudunuz.

19 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. Aynen öyle... Çok güzel bir yazı olmuş. Umarım okuyup bilinçlenen, vücuduna bir iyilik yapıp spora yönelenler olur :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sosyal medya hesaplarima ve mailime gelen mesajlardan bu bölümün cok motive edici oldugunu görüyorum. Iyi ki açmisim.

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. Öyledir. Hem çalisan bir bayan hem 2 küçük çocugu var.

   Sil
 3. Tek kelime ile etkilendim. Umarım benim içinde bir itici güç olur. Çocukluk yaşlarımda handball oynarken sakatlanmamın sonucunda bana bir miskinlik çöktü. İnanılmaz ihtiyaç içerisindeyim. Bloguma beklerim.

  YanıtlaSil
 4. Mucize gibi woww ben de yıllardır spor yapıyorum diyetler bir yere kadar spor şart :) matmazelgreen.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet canim dietle kilo verilir ama sarkma olur sporsuz olmaz.

   Sil
 5. Tebrik ediyorum bu hanımı. Azmin elinden hiçbirşey kurtulamıyor...

  YanıtlaSil
 6. tebrikler, azimli olmak çok önemli

  YanıtlaSil
 7. motive edici olmuş, teşekkürler

  YanıtlaSil
 8. Çok başarılı ve azimli bir bayan

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads