Bağdokumuzu Çalıştıralım...


fazsien- bağ dokusu
Kollajen olarak da bilinen bağ dokusu kaslarımızı bir manto gibi sarar ve şekilli olmasını sağlar. Bozulmuş bir bağ dokusu hani çoğumuzun derdi selülitli görüntüye de neden olur. Son yllarda Avrupa`da çok yaygın olan bağ dokusu çalışmaları vücutta daha etkili bir sıkılaşmayı ve selülitlerde azalmayı sağlıyor. Araştırıp bilgi edindikçe sizlerle de bu konuyu paylaşacağım.
bağ dokusu

Zararlı maddeler vücuttan transfer edildiği için bağ dokusu çok önemlidir. Örneğin spor sonrası kas ağrısı diye bildiğimiz ağrılar, aslında bağ dokularında oluşur. Elastik bir yapıya sahip olan bağ dokusunun elastikiyeti yaşlandıkça azalır. Bağ dokularını çalıştırıp, elastikiyetini korumak selülit de dahil bir çok cilt üzerindeki kötü görünümü engeller. Yoga, pilates, qigong gibi sporlar bağ dokusunun çalışmasına yardımcı olduğu gibi bu amaçla uygulanan başka egzersizler de vardır. Fizyoterapide kullanılan bağ dokusu egzersizleri biraz can acıtır ama etkisi büyüktür. Örnek bir çalışma görebilmeniz açısından kısa bir video ekliyorum.


7 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. Selülit sorunum yok ama sağlık için iyi yaparım bende. Kolajen için iyiyse süper, genç kalırız hep. :) Hafta sonuda paçamı yiyip alıyorum. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bagdokusu genelde hizli kilo verip almalar ve dogumlardan sonra yipraniyor. Cok cok faydali calismalar. Bu konuya devamli deginecegim.

   Sil
  2. Ben daha doğum yapmadan önlemlerimi alıyorum şükür. :) Spor, sağlıklı beslenme.

   Sil
  3. Bu videodaki sünger gibi şeyi mi almak gerekiyor.

   Sil
  4. O tarz bi seyle yapmak gerekiyor cünkü o rulolar bagdokusuna masaj yapiyor. Internette hazir satildigini görmüstüm. Baska neyle yapilabilir arastiracagim.

   Sil
 2. çok güzel blog oluşturmuşsunuz sporla bende ilgileniyorum artık takipteyimmm

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads