Bikininizi Giymeden Önce Kaçınmanız Gereken 6 Yiyecek...

Malum yaz mevsimindeyiz. Bütün kış spor yaptık, bikinimizi giyip yüzmeye gideceğiz, gideceğiz de, birden karnımızın davul gibi şiştiğini farkedersek ne yaparız? Bazi gıdalar faydalı olsa da şişkinlik yaptıkları bir gerçek. Bunları hiç yememek de olmuyor. Bu durumda ne yapabiliriz? Ya miktarı azaltıp tüketeceğiz, ya da bikini gibi riskli kıyafetler öncesinde yemekten kaçınacağız. Şimdi bakalım neymiş bu gidalar:

1. Asitli İçecekler: Asitli içecekler şekersiz de olsa, ne yazık ki karnı balon gibi şişirebilir. Kaçınmakta fayda var.

2. Tuz : Aşırı tuzlu yiyecekler yemek, ya da yemeklere ilave tuz koymak gaz yapmasa da, vücudun su tutmasına neden olur ki bu da bizi şişkin gösterir.

3. Gaz yapıcı sebzeler ve baklagiller: Brokoli, lahana, kale uzun vadede kilo verdiren gıdalar da olsa, rafinoz denilen bir şeker içerirler ki bu da gaz yapıcıdır. Ayrıca fasülye, nohut, mercimek gibi baklagiller de hazmedilene kadar oldukça gaz yapıcı yiyeceklerdendir. En iyisi yüzmeye ya da önemli bir davete gitmeden önce bu tür gıdalardan kaçınmak.

Şişkinlik


4. Sakız: Sakız çiğnemek masum bir eğlence gibi gelse de fazlasıyle hava yuttuğumuzdan dolayı karnımız balon gibi şişebilir.

5. Şekerli içecekler: Meyve kokteylleri masum yaz içecekleri gibi görünse de, içerdikleri fruktozdan dolayı şişkinliğe neden olur.

6. Süt ürünleri: Özellikle laktoz intoleransınız varsa, bu ürünlerden kaçınmakta fayda var. Sorunu olmayanlar bile fazla tükettikleri takdirde süt ürünleri gaz ve şişkinlik yapabilir.

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. Çok faydalı bir yazı olmuş :)
  Sizi takibe aldım, bende bloguma beklerim ..
  http://yagmur-serhats.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tesekkür ederim. Tabii ben de blogunuza bakacagim mutlaka.

   Sil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads