Ece Evren' den Mektup Var !!!


Dün çok güzel, beni çok duygulandıran bir mektup aldım. En sevdiğim blog yazarı dostlarımdan, ablam sevgili Ece Evren; hem bana duygularını anlatan bir yazı kaleme almış, hem de sağlığı için yaptıklarından bahsetmiş. Blog dünyası rekabet dolu bir dünya. İnsanlar sizin yazınız bir tık daha fazla okundu veya birkaç takipçi fazla diye bile birbirine düşman olabiliyor. Ancak bu rekabetçi ortamda bile beni güzel dostlar biriktirmişim diyorum. Ece abla da onlardan biri. Hakkımda yazdığı güzel sözlerden dolayı çok çok teşekkür ediyorum (duygularımız karşılıklı) ve sizi bu değerli mektupla başbaşa bırakıyorum:


Sevgili Derya… Sizler de mutlaka tanıyorsunuz. Beğenerek ve zevkle yazılarını okuduğum nadir blog yazarlarındandır. Bugün ona bir ziyaret gerçekleştiriyorum. Biraz kendimden, çokça onun ne kadar faal bir kadın olduğundan bahsedeceğim. Epeydir blog âlemindeyiz. Yollarımızın kesiştiği, birçok yorumlarımızla aramızda bağlar oluştuğu, bizler için nimet sayılabilecek bir ortamdayız. Zaman zaman bilgilerimizi, öğrendiklerimizi, okuduğumuz kitapları ve bazen kişisel sevinç, mutluluk ve bazen de hüzünlerimizi paylaşıyoruz. Okunma telaşı içinde değiliz. Ölçülü samimiyet istiyoruz. Çoğumuz neysek oyuz, kendimizi tedirgince saklamıyoruz. Zira aramızda bir güven bağı oluştu. Birbirimize arkamızı dönebiliyoruz.


Derya’yı ziyaret etmek bana mutluluk verecek. Dilerim sizler de okurken keyif alırsınız. Hepiniz değerlisiniz. Sizlerden yaşça büyük olmam hiçbir şeyi değiştirmiyor. Sizleri ayrı ayrı gözlemliyor, anlıyorum. Aranızda çok mutluyum.

Sizler de kabul edersiniz ki her zaman aynı performansı gösteremiyoruz. Aslında kendimden giderek, hepimizin zaman zaman bu durumda kaldığımızı fark edebiliyorum. Hayat bizim yapmak istediklerimize her zaman kulak vermez. Zorlamaya çalışırız, yine olmaz. En güzeli aklımızı, ruhumuzu, duygularımızı dinlendirmek ve akışına bırakmaktır. Daha önce yazdınız, demek ki yine yazabilirsiniz. Ama bazen öyle ruh hallerine gireriz ki, yazarsak yapay olur ve inanın hemen fark edilir. Kendimizi nadasa çekmek gerekiyordur ve çok arkadaşım bunu yapıyor zaten.


Bazı ve beni çok etkileyen engellerden ötürü yazmaktan uzak kaldım. Aklımın önünde setler olmamalıydı.  Bir aktiviteyi rutin olarak yapıp, birden ara verirseniz; en çok da kendiniz eksikliğini hissedersiniz. Ben o ara, küçük bir değişikliğin bana iyi geleceğini düşündüm. Şehirden uzaklaşmak ve doğayla kucaklaşmak… Ama orada da yazmak içimden gelmedi. Esinlerimi aradım, ortada yoktular. Milletçe ve genel olarak odaklandığımız durumlardan, çok kişi gibi ben de ben fazlasıyla etkilendim. Sağlığım zarar görür diye korktum ama gün itibarıyla yazmamın önünde şimdilik bir engel kalmadı. Artık kâğıt ve kalemle buluşma zamanı diyor ve sevgili Derya’nın bana uğur getireceğine inanıyorum. Biraz önce yazdığım gibi, ilham diye ifade ettiğimiz o manevi esintinin bana uğramasını sabırsızlıkla bekliyorum. Yazmanın şifa olduğunu biliyorum. Paylaşmanın ise ne kadar rahatlatıcı olduğunun farkında oldum hep.

Biliyorsunuz sevgili Derya’nın tam üç bloğu var. Onun başarısını içtenlikle kutluyorum. Derya’nın Spor Günlüğü’nde paylaştığı videoları hatırlarım. Hâlâ da değerli bilgiler vermeye devam ediyor ve güncel tutuyor. Bizler Türk hanımları olarak, kabul edin ki pek de spor yapmayı alışkanlık edinmemişiz. Ama ben uygulaması en kolayını seçtim ve o gün bugündür yürüyüşümü, çok zorlandığım günler dışında ihmal etmiyorum. Menüsküslerime dikkat etmek şartıyla, bacak kaslarımı onun tavsiyeleriyle geliştiriyorum. Tabii bazı uzanarak yaptığım hareketler de var…

Gelelim delikızınkalemi’ne…  Onda hayatına dair kesitleri okurken, zaman zaman bazı yaşanmışlıklarımızın benzeştiğini fark ederim. Bu nedenle de anlamam farklı olur, empatim de… İnanın birini sevmeniz için görmeniz şart değildir. Yazılarımız karakterlerimizden tüyolar verirler. Sevgi şartlara bağlı değildir. Uzaklıklar engel değildir. Sevgi tanıdıktan sonra kendiliğinden olur. Beş senelik blog hayatım süresince tanıdığım blog yazarları hakkında genel bir bilgi sahibiyim. Bazı olumsuzluklar da oluyor tabii. Biz taşları yavaşça kenara çekerek yolumuza devam etmeliyiz.

Bana bloğunda yer verdiği için sevgili Derya’ya çok teşekkür ediyorum. Nice seneler bloglarını devam ettirmesini ve başarılarının artarak devam etmesini diliyorum.

Bu vesile ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızı kutluyor, sevgili çocuklarımıza güzel bir dünya bırakılmasını, her şartta onlara değer verilmesini diliyorum.

Hepinize sevgilerimle…

Ece Evren/22.04.2019
Blog32 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. Ne güzel yazmış, sevgiler gönderiyorum bende.

  YanıtlaSil
 2. İkiniz de çok değerli insanlarsınız benim kalbimde. Yolunuz açık olsun. Sevgi, sağlık, spor dolu bir yaşam diliyor, bayramınızı kutluyorum😍🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🌷🌷🤚🤚

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Yıldız. Çok teşekkür ederiz yorumun için.Biz de tüm çocukların Çocuk Bayramını bu vesile ile kutluyoruz.

   Sil
  2. Sevgili Derya. Paylaşımın beni çok sevindirdi. Benim için de büyük mutluluk oldu. Yavrularının ve senin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyorum. Sevgilerimle canım :)

   Sil
  3. Canim, sen de cok sevdiklerimdensin ve vefali bir dostsun. Bizden de sana kucak dolusu sevgiler 😊

   Sil
 3. Sevgili Ece' miz satırlarının derinliği ile, bu mektupta da kendini göstermiş. Çok haklı, birini sevmek için ille de görmek gerekmiyor. Ve sevgili Derya, cidden 3 ayrı blogla yakından ilgilenebilmen takdire şayan. İkinizi de seviyor ve kucaklıyorum. Bayramımız kutlu olsun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım arkadaşım... Uzaklardan sevdiklerimdensin ve bu tür sevgiyi hiçbir görüşmeye değişmem. Zira değişik bir özlemle ve hayal ederek sevmek bu. Uzaklığa boyun eğmek bir yerde :( Ama bir gün birlikte bir kahve içimi de olsa buluşmayı dilemek. Sevgiyle kucaklıyorum arkadaşım. Çok teşekkür ederiz :)

   Sil
  2. Momentos cugum, blog dünyasi görmeden de insanlari taniyip sevebilecegini, kirilabilecegini ve kimi zaman yazili iletisimi bile kesecek kadar ters düsebilecegini gösterdi. Sanal alemde gercek bir dünya yani. Sen de buradaki sevgili dostlardansin. Kucak dolusu sevgiler canim 😊

   Sil
 4. Muhabbetiniz bol olsun. Dostluklar, arkadaşliklar kolay kurulmuyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tesekkürler, gercekten de dost bulmak ve dostlugu sürdürebilmek zor bir is 😊

   Sil
  2. Çok teşekkür ediyoruz Abdullah Bey 😊

   Sil
 5. Ece Ablacığım nasıl da içten seslenmiş Deryacığıma.
  İlisi de birbirinden değerli insanların böyle bir güzel mektupta buluşmaları blog dünyasının en gerçek duygularının yansımasıdır.
  Nice nice yıllara sevgiyle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canim benim, güzel dost, güzel insan. Kucak dolusu sevgiler 😊

   Sil
  2. Sevgili Tigris'im. Seni seviyoruz. Çok teşekkür ederiz canım 😊

   Sil
 6. Ne güzel ne samimi nazar değmesin bu güzel kişiliklere...

  YanıtlaSil
 7. 2 sevdiğim insan bir yazıda...Biri samimi ve içten, diğeri dobra ve dürüst...İyi ki tanıdık birbirimizi...İyi ki varsınız...İçinizdeki çocuk başta olmak üzere tüm çocuklarımızın bayramını kutlarım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel bir yorum bu. Cok tesekkür ederiz bizden de sevgiler 😊

   Sil
  2. Sevgili Duo Diyet, iyi ki varsınız,iyi ki tanıdık birbirimizi. Çok teşekkürler ve sevgilerimizle 😊

   Sil
 8. Çok güzel bir mektup olmuş. İkinizi de kocaman öpüyorum :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biz de seni öpüyoruz. Sevgiler canım. Çok teşekkür ederim 😊

   Sil
  2. Biz de seni kocaman öpüyoruz 😘

   Sil
 9. Ece Hanım ne güzel yazmış. Dediğiniz gibi blog dünyasına birkaç yorum ve tıklanma yüzünden yaşanan savaşların arasında böyle iyi yürekli ve aydın hanımefendilerle tanışmak çok keyifli. Sevgiler kendisine...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Insan yasadikca srvdiklerini sevmediklerinden ayiriyor. Enerjimizi düsüren insanlara ihtiyacimiz yok 😊

   Sil
  2. Sevgili Gülhan, övgülerin için teşekkürler, yorumun için de canım.Seninle tanışmak da çok güzel... Sevgilerimizle 😊

   Sil
 10. Sevgili Derya, duyguların, dostlukların bile sahteleşmeye başladığı şu zamanlarda böylesine içten sözler duymak eminim çok iyi hissettirmiştir :) Ne mutlu sana, ne mutlu hala var olan güzel insanlara... İkinize de kucak dolusu sevgiler 😊💖

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cok iyi geldi hem de nasil ☺️. Sevilmek güzel sey , güzel insanlarla dolsun hayatimiz. Sevgiler 😊

   Sil
  2. XHayat, çok teşekkür ediyoruz, sevgiler size...

   Sil
 11. Ne kadar duygu dolu bir yazı.Okurken benim de gözlerim doldu.Hepimizin bu mecrada acı,tatlı anıları var.Derya da Ece abla da aramızda olması gerekenlerden.Onlar olmazsa yarım kalır gökkuşağı😊
  İkinizi de sevgiyle kucaklıyorum😍😍😍

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads