Takip Edilesi Bir Yemek Blogu - Derya Öneriyor !!!

yemek.com

Herkese selam !!! Sağlıklı beslenmenin öneminden hep bahsediyorum yazılarımda. Bunu hastalık derecesinde diyet yapacak hale gelmeden, günlük hayatımızda sağlıklı yemekler hazırlama alışkanlığını edinmeliyiz. Sadece spor sizi formda tutmaya yetmez. Aktif bir yaşam ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları birbirinden ayrılmaz şeylerdir. Biliyorum ki, günümüz şartlarında hem zaman çok kısıtlı; çalışan kadın sayısı arttıkça işten yorgun argın gelen bir kişinin tek düşündüğü çabucak hazırlayabileceği bir yemek olabilir. İkinci problem de bütçe. Sağlıklı mutfağın, büyük bütçelerle oluştuğu düşünülür hep. Ancak ben böyle olmadığına inanıyorum. Her iki noktada da planlı olmak büyük rol oynuyor. Önceden alışveriş listeleri hazırlamak ve hafta boyunca pişirilecek yemeklerin programını yapmak size hem zamandan hem bütçeden tasarruf ettirir. Daha önce planlı olmanın önemi konusuna değindiğim bir yazı yazmıştım.

yemek sayfaları-en güzel tarifler

Harika bir yemek sayfası tanıtmak istiyorum sizlere bugün. Bu blogda yer vermemin nedeni, binbir yemek.com sitesinin tarifleri arasında dikkatimi çeken ; sağlıklı beslenme önerileri verdikleri iyi yaşa bölümü ve anne çocuk bölümleri. Ayrıca özel beslenme düzenine uyması gerekenler için, vejetaryenler, veganlar için de çok güzel ve pratik tarifleri var. Glutensiz tarifleri de çok beğendim, hashimoto hastalığımdan dolayı gluteni azami sınırda tüketmeye çalışıyorum. Blog sahiplerini tanımıyorum, tesadüfen merak ettiğim vegan ve glutensiz beslenme ile ilgili bir tarif ararken googleda karşıma çıktı ve dikkatimi çekti. Özellikle zeytinyağlı yemek tariflerini okurken ağzımın suyu aktı :)
Bunların dışında beslenme ile ilgili değerli bilgileri ve egzersiz önerileri de var.

en sağlıklı tarifler

Sağlıklı yaşamın temel taşları spor ve sağlıklı beslenme. Bu konuda ne kadar bilgi edinsek az. Zaman zaman da zorluk yaşarız, alışverişi yaptık iyi güzel de bunu nasıl sağlıklı bir yemeğe dönüştüreceğiz diye. İşte yemek.com gibi siteler böyle anlarda bize yol gösteriyor. Ben çok çeşitli yemek yapmayı seven, daha doğrusu mutfakta uzun saatler geçirmeyi sevmeyen biriyim.Doğrusunu söylemek gerekirse, yeni ve pratik fikirler de bulamıyorum her zaman.  Sağlıklı beslenmek de benim için önemli. Böyle olunca, hem sağlıklı hem pratik önerileri araştırıyorum tabii ki. Ne yazık ki birçok yemek bloğunda bana göre çok karmaşık tarifler oluyor ve kullanılan malzemeler de pek sağlıklı seçimler sayılmaz. Tabii ki bir yemek bloğunun mutlaka sağlıklı tarifler vermesi gerekmiyor, bu her blog yazarının kendine özel bir seçim. Ama  içinde sağlıklı ve pratik tarifler de bulunca, mutlaka bloga yazmalıyım dedim. Zaman zaman sağlıklı tarifler yazan diğer yemek bloglarını da konuk edebilirim. Yeter ki bu konuya ayrılmış kapsamlı bir bölümleri olsun.
İşte yemek.com sayfası bu konuya özenle yer vermiş bu da benim çok hoşuma gitti. Hatalı bir beslenme düzeni ve artık sağlıksız olduğu kabul edilen gıdalar teşvik edilmemeli diye düşünüyorum. Alternatif tarifler üreten yemek sayfaları da blog okurlarımın ilgisini çekecektir. Ayrıca çok da güzel bir youtube kanalları var. Eğer siz de benim gibi yapılışını görerek öğrenenlerdenseniz mutlaka bir göz atın derim. Kanala buradan ulaşabilirsiniz. Daha fazla sağlıklı tarif konusunda çok istek alıyorum. Sanırım işin uzmanlarını bulup sizlere tavsiye etmem de yararlı olacaktır.
Siz sağlıklı beslenme ve tarifler konusunda ne düşünüyorsunuz? Bu tarz sayfalara daha çok yer vermemi ister misiniz? Yorumlarda yazarsanız çok sevinirim. Herkese sağlıklı ve fit günler dilerim.

yemek.com
Resimler yemek.com sitesinden alıntıdır. 

17 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. Çok faydalı bir paylaşımda bulunmuşsun Derya'cığım. Bence kesinlikle bu tarz sayfalara daha çok yer vermelisin. Böylelikle hem ağlığına, hem de bedenine ve damak tadında düşkün olanlara aynı anda katkı sağlamış olaursun. Kolaylıklar diliyorum sana :))

  YanıtlaSil
 2. Ne kadar iştah açıcı fotoğraflar, ben de bakayım...

  YanıtlaSil
 3. güzel bir kanal bu takip ediyorum zaten .-))

  YanıtlaSil
 4. Excellent post (as always)!Thank you very much :)

  YanıtlaSil
 5. Sağlıklı ve pratik tarifler her zaman favorimdir...

  YanıtlaSil
 6. Ben yemek.com, u biliyorum Derya:) Geçenlerde evde nasıl lahmacun yapılır diye sordum, ilk sıradaydı. Ben çocuklar hep ev yemeği tüketsinler istiyorum. Sonunda; benim torunum kilo almaya müsait, sistemime uydu. Teşekkürler ve sevgiler Derya :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Saglikli tariflere agirlik vermekte fayda var. Sevgiler 😍

   Sil
 7. I also believe that a healthy diet is very important for a healthy and shapely body.
  Regards,
  Flo

  YanıtlaSil
 8. Yemek.com sayfası benim takip ettiğim bir sayfa. Dediğiniz gibi vejetaryen tariflere yer vermesi benim için önemli. Bir de sağlıklı tarifler vermesine dikkat ederim bir sitenin. Mesela bunca zararı olduğu bilinmesine rağmen ısrarla malzemelerinde margarin bulunan, haşlama ile tüm vitaminler suya karışmasına rağmen ısrarla haşlayın diyen yemek sitelerini beğenmiyorum. Bu site bu yönden iyi. Teşekkürler tavsiyeniz için.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads