Dünya Down Sendromu Günü

down syndrome


Merhaba arkadaşlar. Bugünkü yayınım günün biraz geç saatlerine kaldı ama başardım :) Bloğumda her zaman engellerin hedefimize ulaşmamızı önleyemeyeceğini anlatmaya çalışıyorum. Bir şeyi yeterince isteyip, bunun için çalışınca başarılı olmamak mümkün değil.
Bugün Dünya Down Sendromu Günü. Down Sendromu olanlar mümkün olduğunca normal yetiştirilince herkes gibi hayatlarını sürdürebilme şansları var. Oysa ki toplumda hep hasta, sakat, eksik damgası yiyorlar.
Bugün sizin için seçtiğim videoda Down sendromlu genç bir kadının, hayattaki en büyük tutkusu olan Zumbayı öğrenip; hatta zumba eğitmeni olmasının kısa hikayesini göreceksiniz. Engellerin biri de biz olmayalım, engellerini kaldıralım... Herkese sağlıklı günler dilerim.28 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. Etkilenmemek mümkün değil.Engel,bizim bakış açılarımızda aslında...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet çok haklisin canim nasil bakildigi önemli. Normal olani olmayani yine biz belirliyoruz.

   Sil
 2. Askerdeyken 23 Nisan da down sendromlu çocuklar gelmişti. Her asker bir çocukla bir gün boyunca ilgilendi. Çok güzel bir anı olmuştu ve bağ kurmuştuk. O kadar akıllıydı ve doğaldı ki çok sevmiştim. Herkesin içindeki iyiliği beslemesini ve bakış açısını değiştirmesini tavsiye ediyorum. Teşekkürler

  YanıtlaSil
 3. Bu konuyu işlediğin ve farkındalık yarattığın için teşekkürler Derya :)

  YanıtlaSil
 4. Ne kadar güzel bir video :) Onlar o kadar sevgi dolu ki... Her gün onların günü olsun.

  YanıtlaSil
 5. Bir fazla kromozonun onlarda olmasıyla farklı sayılıyorlar yoksa değişen birşey yok keşke toplumumuz daha bilinçli olsa sevgi ve selamlar canım.

  YanıtlaSil
 6. Amazing post.

  Kisses
  https://pimentasdeacucar.blogspot.com.br

  YanıtlaSil
 7. Bizim de önce toplum olarak bu tür bireylere karşı önyargıyı kırmalı ve onlara hayatta şans vermeliyiz kendi performansları doğrultusunda muhakkak başarılı olacakları ,yapabileekleri şeyler vardır. 16 yıldır böyle çocuklarla çalışan bir öğretmen olarak o kadar tatlı ve güzeller ki bazen Dünya daki herkes bu kadar masum ve güzel diye düşünüyor insan

  YanıtlaSil
 8. tek farkları 1 kromozom fazlalığı kalplerinde kötülük olmayan tek kişiler asla yalan söylemezler Down Sendromlular

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok sevgi dolu insanlar. Aslinda kusur normal geçinen insanlarda.

   Sil
 9. aslında toplum içine karışıp çok da başarılı olabileceklerken bu fırsat verilmiyor özellikle de Türkiyede umarım değişir bu..

  YanıtlaSil
 10. Teşekkürler. Herkesin farkında olması dileklerimle...

  YanıtlaSil
 11. Öyle hassas ve duygusallar ki sevgiye sevgiyle karşılık veriyorlar. Uğraşıldığında farklı davranışlar kazanabiliyorlar. Farkındalık ne kadar önemli.
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 12. O koca yüreğine sağlık arkadaşım.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads