Be Fit ' in Zayıflama Hikayesi

Bugünün konuğu instagramdaki adıyla sevgili Be Fit. Zaman zaman umutsuzluğa kapılsa da uzun bir yol katetti ve oldukça kilo verdi.  Bize kilo verme hikayesini anlattı. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Bloğumun en çok ilgi gören bölümlerinden birine konuk olup başkalarına hikayesiyle örnek olduğu için.


Merhaba. Ben 19 yaşında bir üniversite öğrencisiyim. Küçüklüğümden beri hep zayıf bir kız olmak istemiştim. Lakin çocukken yanlış beslenme yüzünden kilolu bir çocuk oldum hep. Büyüdükçe her yaz zayıfladım sonra geri aldım. Hep dietler uyguladım. Üniversite nedeniyle tüm gün evden dışarıda olduğum için paketlenmiş ürünlerle beslendim. Şekerli içecekler içtim. Ve tam 82 kiloya çıktım. En son 2010' da 60 kg oldum ama kendimi bildim bileli hep 70-76 kg arasında gidip geldim. Üniversiteye kilolu gitmemek için diet uygulayıp 74 kiloya indim ama çabuk giden çabuk geri geldi. Üniversitede sevgilimle tanışıp gezmeler, dışarda yemekler sonucunda yaz gelip kışlık kıyafetleri çıkarınca kilo aldığımın farkına vardım. Erkek arkadaşımla diet alışverişi yaptık bir şeyler yapma zamanı diyerek. Onun motivasyonu ile bir instagram sayfası açtım. İlk başlarda biraz acemi idim diet ve paket ürünlerinin ne kadar zararlı olduğu konusunda bilinçli değildim.Paket ürünlerinin aslında kalorisi azaltılmış tatlandırıcı dolu ürünler olduğunu gördüm.  Bir süre sonra bilinçlenip dietten ziyade sağlıklı yaşam tarzına geçtim. Beslenmemi düzene soktuktan sonra spor hayatımı da bir düzene sokmak için araştırmaya giriştim ve o sırada Derya abla ile tanıştım. İnceleceğime inanmamı sağladı ve yanımda olup sonuçlar almama yardımcı oldu, yürüyüşü sevmeme neden oldu ve bu sayede bacaktan 4, göbekten 6, kalçadan 6 cm gibi incelmeye başladım. Kendisine çok ama çok teşekkür ediyorum. Öyle zamanlar oldu ki bir ayda sadece 1 kg verdim ama pes etmedim. Daha çok çaba sarfedip 6 ayın sonunda tam 15 kg zayıfladım. Güncel kilom 65 boyum 163 cm. Bu arada canımın istediği şeyleri arada yedim ama dengelemeyi bildim. Aç kalmadan sağlıklı beslendim başkalarının aç kalarak düştüğü hataya düşmedim. Bol su içtim. Akşam saat 18-19' dan sonra bir şey yemedim ve sonuçları kendi gözlerimle gördüm.
Çok mutluyum. Daha da motive olup hedeflediğim vücuda ve kiloya kavuşacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum ve inanıyorum! İnanmak başarmanın yarısıdır. Herkes yapabilir. Siz de inanın, bizlerin başaramayacağımız hiç bir şey yoktur. Sadece bilinçli beslenmek, şekerden ve hazır paketlenmiş gıdalardan uzak durup spor yapmak gerekir. Okuduğunuz için teşekkürler.


28 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. Düzenli spor ve dengeli beslenme işin favorisi (:

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok dogru hayat biçimi haline getirmezsek olmuyor.

   Sil
 2. Abur cuburu bırakma konusu benim için çok hassas. İyice tuhaflaştı vücudum kilo alıp vermekten. Ne güzel siz başarmışsınız tebrik ediyorum. Bende hala kendimle barışığım diyeyim olduğum yerde sayayım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok saymayin bir adim ileriye gidin ve sagliginiz için birseyler yapin

   Sil
 3. Harika :) Hiçbir şey imkansız değil yeter ki kişi istesin ve çabalasın ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslinda beyinde bitiyor. Istemek En önemli nokta.

   Sil
 4. Blog yorum kardesliğinden sayfanıza rastladım.Üye olup takibime alıyorum sizi.Azmini tebrik ederim harika bir sey basarmıssın

  YanıtlaSil
 5. İnsan isterse her şeyi başarır:)
  Umarım dilediğin forma kavuşabilirsin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben yakında hayaline ulaşacağına inanıyorum.

   Sil
 6. düzenli beslenme ve bol spor işin anahtarı bu gerçekten ...

  YanıtlaSil
 7. Bana da Leslie'yi sevdirdi Derya. Ben yapmam bunu çok ağır diyordum, ama artık çok seviyorum. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel. Böyle virüsler bulaştırayım size hiç üzülmem.

   Sil
 8. Çok güzel sonuçlar bunlar:)))

  YanıtlaSil
 9. azim ve istikrar en önemli iki nokta, tebrikler

  YanıtlaSil
 10. Sonuç çok iyi görünüyor.. İyi iş başarmışsınız. Sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 10 kilo kulağa az geliyor ama bence de onu vermek önemli olan.

   Sil
 11. Ben spor yapmaya niyet edicem ve kararlı olucam niyet çok önemli bence :)

  YanıtlaSil
 12. azmin sonucu gerçekten istiyince her şey oluyor.. bende lise sonda 60 kiloyu görmüştüm sonra koşunca otomatik kilo vermeye başlıyosun ve tamam yaparım diyosun sonra hiç kilo almadım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel. Çok zor degil aslinda. Kararilik ve hareket bu isin sirri.

   Sil
 13. Sporu birakinca bende kilo aldim yeniden baslasam iyi olucak..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef 3 hafta aradan sonra vücut geri dönüse geciyor. Baştan başlamak gerekiyor.

   Sil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads