Skinny Jeans: Tehlikeli Bir Trend Mi?

skinnz jeansSkinny Jeans son yıllarda fırtınalar gibi esen bir pantolon modeli. Neredeyse bacakları çorap gibi saran bu pantolonlar, seksi, ince bir görünüm yaratıyor. Hanımlar skinny jeans`e sığabilmek için diyetler yapıyor, hatta adına spor videoları bile var. Peki acaba bu trend tehlikeli mi? İddia edildiği gibi bacaklardaki sinirleri mi eziyor? Avustralyalı bir kadın uzun saatler skinny jeans ile çalışınca hastanelik olmuş ve şisşen bacaklariından pantolonu keserek çıkarmışlar iddialara göre. Ayrıca doktorlar, bu çok dar kotların mide yanması ve karın ağrılarına da neden olabileceği konusunda uyarıyorlar. Gerçek olan bir şey var ki çok dar pantolonlar, bacaklardaki sinirleri ezip, kasları zorluyor ve kan dolaşımını engelliyor. Erkekler arasında da moda olan dar pantolonların, kısırlığa kadar yol açabileceği söyleniyor.
Peki bu moda trendden tamamen uzak mı durmalı? Uzmanlar erkeklerin tamamen uzak durmasiı gerektigğini söylerken, kadınlara da uzun süre dar pantolon içinde kalmamalarını ve diz çökerek çalışmamalarını, diz çöküp eğilip kalkmalarını gerektirecek işler yaparken rahat şeyler giymelerini tavsiye ediyor. Özellikle skinny jeansle dizler üzerinde fazla durmak bacaklarda dolaşımı engelleyip şişmelere yol açıyor.

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

  1. Dar pantolonun pek sağlıklı olmadığını okumuştum bende, yavaş yavaş daha bol olana geçiyorum. Varisli damarlara da zararlıymış zaten.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ben maalesef darlari da seviyorum ama yazida bahsedilen türden isler icin ben de bol ve rahat kiyafetler tercih ediyorum.

      Sil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads