23 Haziran 2015 Salı

Kararları Kendimiz Için Verelim !!!

Kilo vermek

İnternette spor yayınları ya da sayfaları araştırmaya başladığımda inanılmaz bir bilgi bombardımanına maruz kalmıştım. Ne yesem ne içsem, ne kadar hangi kardiodan yapsam, ağırlık mı iyi, pilates mi v.s.v.s. Ilk günlerde bir takım şeyleri uygulamaya da çalıştım. Ama baktım ki şu program bu program, o beslenme şekli benim günlük hayatıma uymuyor. Hayatıma uyarlayamadığım herşeyden de kolayca vazgeçtim. Sonra uzun yıllar zaten sporla uğraşan eşim ömür boyu yapabileceğim bir spor ve beslenme programı seçmemi önerdi. Böylece haftamı diğer işlerimi de göz önünde bulundurarak programlamaya başladım. Hangi aktiviteleri yapabileceksem onları seçtim. Beslenmede de bulabileceğim ürünlerle yetindim. O kadar çesitli gıda maddesi var ki internette önerilen, hem her bütçeye uygun değil hem de herşey o pahalı gıda ürünlerini tüketmekle olmuyor.
Kilonuzu ne bir avokado ya da mango yemeniz , ne de bir avuç badem yiyip arkasından baklava börek yemeniz verdirir. Kilo vermek spor ve sağlıklı beslenmeden oluşan bir formüldür. Tabii bu formülü disiplin ve kararlılıkla uygulamak şartıyla.
Fazla kardio kas kaybına mı neden olur?  En iyi yağ yakımyöntemi nedir? Bu tür konularla ilgili yüzlerce makale okudum. Ben kendi adıma yürüyüş ya da aerobik yapmadan duramıyorum. Bu hem tiroitime, hem şişkinlik ve kabızlığa iyi geliyor. Bunun yanısıra kuvvet egzersizleri, pilates, barre ve yoga da yapıyorum. Kendim için uygun olan ihtiyacım olan hareketleri artık deneyimlerimden biliyorum.
Kendinizdeki gelişim ve değişiklikleri farketmeye ve kendi kendinize en uygun olanı seçmeye çalışın. Formül, hareket sağlıklı beslenmek ve kararlılık ama o formülün içindeki seçenekleri dolduracak olanlar biziz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum Kuralları
1 - Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz
2 - Yazım ve dil bilgisi konusundaki hassasiyetinizi yorumlarınızda da gösteriniz.
3 - Her zaman nazik bir üslup kullanmaya özen gösteriniz.
4 - Yukarıdaki kurallardan herhangi birine uymamanız durumunda,
site sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.